Sobota 27 Kwietnia 2024
Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

- Strona główna arrow Szkolne wiadomości arrow Nasze plany

Nasze plany PDF Drukuj Email

• Głównym zadaniem na bieżący rok szkolny jest budowa i wyposażenie salki do gimnastyki korekcyjnej. Jest to przedsięwzięcie kosztowne, ale bardzo potrzebne naszym dzieciom. Badania wad postawy przeprowadzone w szkole i przedszkolu wykazały u większości dzieci wady postawy, które można wyleczyć poprzez odpowiednie ćwiczenia. Właśnie z tą myślą powstaje sala do gimnastyki korekcyjnej dla dzieci ze szkoły i przedszkola. Zajęcia prowadzić będzie pan Waldemar Dybaś.
  • Od bieżącego roku w Zespole Edukacyjnym zostaną wprowadzone zajęcia z logopedii, na których nasze dzieci będą się uczyły poprawnej wymowy. Obecnie jest to duży problem naszych pociech.
  • Ziemia podmoklańska posiada bogatą historię, która często jest zamknięta w domach. Dlatego też postanowiliśmy utworzyć Izbę Pamięci w naszej szkole. Zbieramy stare dokumenty, zdjęcia, książki, listy, eksponaty, które przypomniałyby życie dawnej wsi: żelazka, naczynia gospodarstwa domowego, stroje ludowe, meble. Myślę, że taka izba może być chlubą wioski, a zarazem skarbnicą wiedzy dla przyszłych pokoleń.
  • Kolejnym przedsięwzięciem, w którym uczestniczymy wraz z Urzędem Miejskim, jest budowa Gminnego Skansenu Maszyn Rolniczych, który powstanie przy naszej szkole. Mamy już kilka maszyn, które będą odrestaurowane i odnowione. Będzie to jedyne takie miejsce w okolicy, gdzie nasze dzieci będą mogły poznawać kulturę rolną swoich dziadków. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Państwa o przekazywanie eksponatów do Izby Pomięci oraz starych maszyn rolniczych do skansenu. Przy każdym eksponacie będzie widniało nazwisko darczyńcy.
  • W bieżącym roku kontynuujemy również zagospodarowywanie terenu wokół szkoły na obiekty rekreacyjno - sportowe. Są to: boisko do piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Są to zadania długoterminowe, ale w przyszłym roku część z tych planów zostanie wykonana.
  • Rozbudowujemy naszą stronę internetową pod adresem www.szkolapodmokle.babimost.pl. Przedstawiamy na niej życie naszego zespołu. Z czasem materiałów będzie przybywać. Serdecznie zapraszamy wszystkich do jej odwiedzania.
    Dziękuję nauczycielom, władzom gminy, radom sołeckim, rodzicom i mieszkańcom za wsparcie i pomoc w realizacji naszych przedsięwzięć.