środa 28 Października 2020
Imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza

   

Aktualności i ogłoszenia

Menu
Strona główna
Aktualności i ogłoszenia
Podmokle Małe
Zespół dziś
Historia szkoły
Nasz patron
Izba Pamięci
Organy zespołu
Prawo i dokumenty zespołu
Szkoła partnerska
Zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań
Szkolne wiadomości
Dotacje na projekty rozwojowe
75-lecie szkoły
Galeria 2003/04
Publikacje uczniów
Przyjaciele szkoły
Tak o nas piszą !!!
Przydatne linki
Podmoklański Instytut Naukowy
Kontakt
Stowarzyszenie Przyjaźni Podmoklom
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Z Małej Szkoły w Wielki Świat
Szkoła w ruchu
Szkoła współpracy
Ważne dokumenty, rekrutacja

Przedszkole 
Rekrutacja 
Prawa dziecka

Szkoła w ruchu

Szkoła współpracy

Podmoklański Instytut Naukowy

plakat 120.jpg - 12.95 KB

Galeria 2004/05/06/07

Szkoła partnerska


im. Rosy Luxemburg
w Neuruppin

Dotacje na projekty

msws_m.jpg - 3.00 KB
.
 
logoprow.jpg - 4,92 KB
 
Recykling


Konkurs Grantowy

Galeria


Kalendarz
Październik 2020
P W Ś C P S N
2829301 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Pogoda
Dane niedostepne

 

 

 


    - Strona główna arrow Zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań arrow Szkolny Klub Sportowy

Szkolny Klub Sportowy PDF Drukuj Email

Image

Jedną z dziedzin, która jest wizytówką SP w Podmoklach Małych, jest sport. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły godnie reprezentują placówkę i gminę na różnych zawodach- także tych rangi ogólnopolskiej.

Image

Jedną z popularniejszych dyscyplin sportowych jest piłka nożna. Kilka lat temu nasi uczniowie zdobyli mistrzostwo powiatu zielonogórskiego w piątkach piłkarskich. Było to niezwykłe osiągnięcie tym bardziej, że turniej był bardzo silnie obsadzony. Uczniowie rozpoczynający przygodę z piłką nożną mogą ją kontynuować w klubie sportowym "Jedność Podmokle"- jako trampkarze i seniorzy.
Inną dyscypliną, w której odnosiliśmy sukcesy, są biegi przełajowe i długodystansowe. Wspomnieć tu należ wybitnie utalentowanych uczniów, absolwentów szkoły: Darię Groszek i Przemka Kanię. Osiągali oni najwyższe laury na zawodach powiatowych i wojewódzkich.
Wszyscy uczniowie mają możliwość korzystania z nowoczesnych stołów do tenisa stołowego.

Image

"Pogrywające" na przerwach pierwszaki nikogo nie dziwią. W efekcie uczniowie klas starszych często zdobywają nagrody i medale w zawodach tenisa stołowego. Największym osiągnięciem było w roku 2001 mistrzostwo powiatu świebodzińskiego w kategorii szkół podstawowych, oraz srebrne i brązowe medale w kategoriach indywidualnych.
Największe osiągnięcia związane są jednak z unihokejem. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły (i pozostałych szkół naszej gminy) stanowią ścisłą czołówkę kraju. Liczne wyjazdy, turnieje, zawody i sparingi przynoszą efekty w postaci wysokich miejsc na podium.
Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Babimoście, a zwłaszcza życzliwości jej dyrektora - Pana Zygmunta Wołka - uczniowie od kilku lat grają w badmintona. Przez kilka tygodni w roku gościmy u siebie młodzież z Danii, która uprawia ten sport w szkołach mistrzostwa sportowego. Młodzi instruktorzy prowadzą w bardzo ciekawy sposób zajęcia związane z badmintonem. Biorą w nich udział uczniowie od I do VI klasy. Kilkoro uczniów wyjeżdża także na kilka dni do Danii na turnieje badmintona. Jest to ciekawe i ważne doświadczenie dla naszych uczniów.
Uczniowie nie tylko ciężko pracują na wyniki sportowe szkoły. Stale prowadzone zajęcia pozalekcyjne na sali sportowej w ramach SKS sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie dyscyplinę, w której może się wykazać. Sport jest ważnym elementem rozwoju młodego człowieka. Miłość do sportu trzeba więc zaszczepić już w początkowym etapie kształcenia.
Dotychczasowa filozofia działań sportowych szkoły sprowadzała się do hasła: wszyscy na wszystko. Uczniów w szkole jest niewielu, dlatego możliwości wyboru najlepszych z najlepszych na zawody jest minimalny, by nie powiedzieć: żaden. Uczniowie jednak chętnie wyjeżdżają na wszystkie zawody, do których zgłoszona została szkoła.
Wspomnieć tu należy nauczycieli, którzy są "odpowiedzialni" za taki obraz sportu szkolnego. Już nauczyciele nauczania zintegrowanego wprowadzają swoich uczniów klas I-III w ciekawy świat sportu. Urozmaicone i ciekawe zajęcia sportowe na sali czy boisku szkolnym sprawiają, że dzieci traktują sport jako coś normalnego. Dzięki temu nie są do zajęć sportowych zniechęcone i w późniejszych klasach z olbrzymim zaangażowaniem uczestniczą  w zajęciach. Wtedy opiekują się nimi Pani Małgorzata Radna, Pan Waldemar Dybaś i Pan Marek Przygocki. Ich zaangażowanie i entuzjazm przekłada się na młodzież, a to na wyniki sportowe.
Ważną, często pomijaną rolę w efektach pracy nauczycieli w-f odgrywają rodzice. To oni swoimi samochodami wożą na zawody, sponsorują wyjazdy, zachęcają swoje dzieci do wysiłku i mobilizują do większej pracy.
Taka polityka i profil pracy szkoły, nauczycieli, dzieci i rodziców przedkłada się na bardzo wymierne efekty. W roku szk. 2001/2002 szkoła uplasowała się na 34 miejscu w rankingu szkół podstawowych ze względu na rywalizację sportową (szkół jest 236), natomiast w roku szk. 2002/2003 zajęliśmy miejsce 14. Jest to wynik wręcz niewiarygodny.

Image