Piątek 26 Kwietnia 2024
Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Adopcja SERCA

Adopcja SERCA PDF Drukuj Email
Uczniowie klas IV-VI zakończyli projekt „Afryka jaka jest – wiemy, rozumiemy, pomagamy”. To kontynuacja akcji charytatywnej „Gwiazdka dla Afryki” w ramach której zbierano pieniądze na szczepionki dla afrykańskich dzieci. Tym razem celem projektu była „adopcja serca” jednego dziecka z Afryki. W ramach zajęć projektowych uczniowie poznawali specyfikę tego kontynentu – przyrodę, klimat, kulturę i życie codzienne. Wizyta w klasztorze Misjonarzy w Obrze, którzy mają ciekawe przedmioty przywiezione z misji, pozwoliła dzieciom poznać z bliska omawiane zagadnienia. Bardzo ciekawym i niezwykle pouczającym momentem było spotkanie z posłem Kilionem Munyama. Pochodzi z Zambii, a w Polsce studiował w latach 80-tych i dzisiaj jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Opowiedział o swoim kraju i Fundacji Kasisi założonej przez Krzysztofa Hołownie, w której przebywa na stałe 250 dzieci w wieku od kilku miesięcy do 18 lat. Podjęto decyzje, iż właśnie przez tą fundację podejmiemy adopcję. Oglądając zdjęcia i czytając wstrząsające historie podopiecznych, dzieci wybrały 10-letniego Samsona. Szkoła zobowiązała się do wysyłania do końca czerwca 2015r. co miesiąc 50 zł na jego wyżywienie i naukę. Był to niezwykle świadomy wybór, gdyż wielogodzinny projekt uświadomił naszym uczniom jak trudną sytuację mają dzieci w Afryce i nauczył ich empatii. To wydarzenie wiele wniosło do serc naszych dzieci, wzbogaciło ich wiedzę o Afryce i utwierdziło w przekonaniu, iż pomaganie jest słuszne i potrzebne.

kliknij na zdjęcie poniżej, aby odsłuchać audycję w Radiu Zachód

kliknij na zdjęcie poniżej, a zobaczysz co słychać m.in. u Samsona i innych podopiecznych Fundacji Kasisi