Sobota 27 Kwietnia 2024
Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Projekt Polsko- niemieckie seminarium dla nauczycieli-interaktywne metody nauczania...

Projekt Polsko- niemieckie seminarium dla nauczycieli-interaktywne metody nauczania... PDF Drukuj Email

Celem projektu jest poznanie roli multimediów, nowoczesnych urządzeń w pracy z uczniami w polskiej i niemieckiej szkole. Do projektu zostali zaproszeni nauczyciele ze szkoły w Döbern.
Inspiracją do realizacji projektu   było kilka powodów:

1. rozwój nowych technologii informacyjnych, które wchodza do szkół w Polsce i w Niemczech ,a których jeszcze nie znamy, ponieważ kończy się era kredy i tablicy,
  2. wspólna wymiana doświadczeń i chęć wprowadzenia nowoczesnych metod mauczania w polskiej i niemieckiej szkole.

Projekt trwa  podczas dwóch trzydniowych  weekendowych peneli (piątek, sobota, niedziela 4-6 maja 2012, 1-3 czerwca 2012r, a punkt kulminacyjny –konferencja podsumowująca projekt – ostatniego dnia projektu  tj 3 czerwca 2012r.
Treści projektu:- seminarium

• Zmiana roli nauczyciela w nowoczesnej szkole.
  • Rola multimediów, Internetu i nowoczesnych urządzeń w pracy z uczniami;
  • Tablica interaktywna jako narzędzie pracy nauczyciela i ucznia: możliwości tablicy.
  • Przykłady zajęć z tablicą interaktywną.
  • Zasady projektowania zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
  • Projektowania zajęć z wykorzystaniem programu SmartNotebook.
  • Instalowanie i aktualizacja oprogramowania tablicy.
  • Wykorzystanie Galerii i zakładek programu SmartNotebook.
  • Organizacja zajęć z wykorzystaniem narzędzi i środków technologii informacyjnej.
  • Tworzenia testów i quizów na bazie oprogramowania dostępnego w wyposażeniu tablicy;
  • Wykorzystanie programów pakietu Office, przeglądarki Internetowej i multimediów z użyciem tablicy interaktywnej.
  • Projektowania zajęć.
  • Tworzenie scenariuszy zajęć do lekcji z własnych przedmiotów nauczania.
  • Wykorzystanie dostępnych w sieci Internet zasobów tj. materiałów interaktywnych, filmów, plansz i symulacji w procesie dydaktycznym.
  • Obudowa internetowa tablicy jako miejsce dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami w Polsce i na świecie.
  • Prezentacja własnych projektów.

Na konferencję podsumowującą projekt zostaną zaproszeni: władze Gminy Babimost i Dobern oraz nauczyciele pozostałych szkół Gminy Babimost, aby pokazać nowoczesne metody nauczania w polskich i niemieckich szkołach oraz zaprezentować wypracowane materiały. Jednym z celów szczegółowych konferencji będzie również wskazanie obszarów i płaszczyzn na których może rozwijać się współpraca turystyczna, oświatowa i edukacyjna obu Gmin.