Piątek 19 Kwietnia 2024

WIELKI SUKCES
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POETYCKIM
"JUTRO... W ŚWIAT!!!"

Uczniowie kl. IV - VI Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych skorzystali z zachęty wejścia w rolę poety - twórcy zwierzającego się z osobistych dążeń i planów, a przede wszystkim marzeń związanych z własną przyszłością.
Warunkiem udziału w konkursie było napisanie akrostychu lub wiersza o dowolnej budowie związanego z tytułem podręcznika p. Hanny Dobrowolskiej "Jutro pójdę w świat" i ilustracją na jego okładce. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, obudzili w sobie dziecięcą wrażliwość, wyobraźnię, uczucia i odnieśli sukces! Zdaniem organizatorów "każdy napisany wiersz jako owoc twórczego wysiłku będzie nie tylko dowodem talentu poetyckiego Ucznia, ale i polonistycznej pasji Mistrza - Nauczyciela". Owoce naszego twórczego wysiłku zostały więc docenione. Nadesłane wiersze oceniała Centralna Komisja Konkursowa w składzie:

• p. Hanna Dobrowolska (przewodnicząca),
  • p. Irena Falska i p. Krzysztof Kolberger (przedstawiciele Fundacji " Ika" im. Iki Szpakowskiej),
  • p. Bożena Ciszewska, p. Danuta Kozakiewicz, p. Edyta Ścibisz (przedstawiciele SP nr 103 w Warszawie).

Spośród 300 nadesłanych prac wyróżnione zostały utwory uczniów SP w Podmoklach Małych:

• I miejsce - Paulina Sielicka, kl. IV (akrostych),
  • II miejsce - Sandra Wołek, kl. VI (wiersz dowolny) i II wyróżnienie Krzysztofa Kolbergera,
  • wyróżnienie - Kamila Janeczek, kl. VI (wiersz dowolny).

Uczniów przygotowała do konkursu, podczas szkolnych warsztatów poetyckich,  polonistka SP w Podmoklach Małych - Emilia Owczarek.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunem zostali zaproszeni na uroczystość podsumowującą konkurs. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu na etapie ogólnopolskim oraz wręczenie nagród odbyło się 21 kwietnia 2006r o godz. 10.00 w SP nr 103 w Warszawie.
Podczas uroczystości zwycięscy zaprezentowali swoje wiersze zebranym gościom. Po zakończonej uroczystości zwiedzaliśmy stolicę. Ogromnie cieszymy się z osiągniętego sukcesu na etapie ogólnopolskim. Nagrodzone wiersze zostały opublikowane w pamiątkowym tomiku poezji "Jutro... w świat".
Wszystkim młodym poetom życzymy dalszych sukcesów literackich oraz licznych czytelników. Zachęcamy też do dalszego pisania i doskonalenia swojego warsztatu poetyckiego.

WYRÓŻNIONE WIERSZE