Wtorek 23 Kwietnia 2024
Imieniny: Jerzy, Wojciech

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow III Jasełka, goście z Neuruppin

III Jasełka, goście z Neuruppin PDF Drukuj Email

III Spotkanie Bożonarodzeniowe

W dniu 18.12.2005 r. już po raz trzeci w świątecznym, bożonarodzeniowym nastroju uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych zaprezentowali swoje aktorskie zdolności przed rodzicami, dziadkami, gośćmi ze szkoły partnerskiej w Neuruppin, mieszkańcami oraz zaproszonymi gośćmi, którzy wypełnili salę po brzegi.

Nastrój świąteczny stworzyły dekoracje, kawa i ciasto upieczone przez rodziców dzieci oraz nagrania kolęd.
Przed dwoma tygodniami delegacja naszej szkoły została zaproszona na spotkanie bożonarodzeniowe do Neuruppin. Oprócz udziału w imprezie miała możliwość spotkania się z nauczycielami, rodzicami oraz zwiedzenia miasta.

Delegacja nauczycieli z Niemiec zwiedziła Babimost, przedszkole w Podmoklach Wielkich oraz szkołę w Podmoklach Małych.

W szkole odbyło się spotkanie z nauczycielami Zespołu Edukacyjnego, a następnie wszyscy zasiedli do posiłku składającego się z tradycyjnych, wigilijnych potraw. Po spotkaniu wszyscy udali się do Sali Wiejskiej gdzie odbyły się jasełka. Przedstawienie rozpoczęły przedszkolaki przygotowane przez panie: Irenę Heppel i Zofię Kononowicz.

Kolejnym punktem programu był występ uczniów przygotowanych przez panią Ewę Heyduk. Tegoroczne przedstawienie, wyjaśniało tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, które z pokolenia na pokolenie są przekazywane w rodzinnych domach. W dalszej części, sceniczny szewc, człowiek samotny, poszkodowany przez los, odkrywa w wigilijny wieczór najpiękniejszą prawdę jego życia, życia każdego człowieka: że zawsze ilekroć pomagamy drugiemu człowiekowi, w naszym sercu rodzi się Pan Jezus i że, Boże Narodzenie, to nie tylko historyczne wspomnienie wielkiego wydarzenia w dziejach narodu, ale to prawda, która na przestrzeni wieków dokonuje się każdego dnia, w sercu każdego człowieka, który otwarty jest na potrzeby biednych.

Po nich na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca z Kębłowa. Zaśpiewali oni piękne, polskie kolędy.

Z wiązanką kolęd i pastorałek zaprezentował się Zespół Śpiewaczy "Wiwat" z Podmokli Małych.

Ostatnim punktem programu był występ uczniów szkoły podstawowej, którzy śpiewali kolędy w języku niemieckim i angielskim.

Program bardzo się podobał, jego wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nauczycielom z Niemiec występ również się bardzo podobał, przekazali oni świąteczne upominki i życzenia oraz zaprosili dzieci wiosną do Neuruppin.

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!