środa 24 Kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow II Spotkanie Bożonarodzeniowe

II Spotkanie Bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email

WYSTĘP UCZNIÓW SZKOŁY W SPEKTAKLU
"OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"

Już po raz kolejny, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych, zaprosili mieszkańców obydwu Podmokli, Lasek oraz wszystkich, którzy lubią kolędować, na bożonarodzeniowe spotkanie. 19 grudnia 2004 roku. Spotkania takie były już organizowane przez naszego patrona i cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Na nich uczniowie szkoły mogli zaprezentować się przed swoimi bliskimi. Również dzisiaj Sala Wiejska w Podmoklach Małych była wypełniona po brzegi.

Pni dyrektor Elżbieta Ryczek, przywitała bardzo serdecznie przybyłych gości. Wieczorek, rozpoczął się spektaklem, pt. "Opowieść wigilijna" Dickens'a, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem pani Ewy Heyduk. Główny bohater, skąpy Skrucz, pozwolił nam uświadomić sobie, że pieniądze to nie wszystko, że nie jest ważne mieć lecz być. I każdy czas jest jeszcze dobry do wprowadzenia zmiany w życiu, by pozwolić Jezusowi narodzić się we własnym sercu. Bo zawsze, ilekroć z miłością zwracamy się do drugiego człowieka, zawsze, kiedy dzielimy się z innymi, zawsze gdy pozwalamy, by Bóg pokochał innych poprzez nas, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Po spektaklu, swoje umiejętności gry na koźle weselnym, zdobyte dzięki panu Skotarczykowi, zaprezentowały nasi uczniowie wykonując tradycyjne kolędy.

Uczniowskie występy zakończył krótki program artystyczny w języku niemieckim przygotowany przez panią Katarzynę Szarańską.

W przerwie głos zabrał ksiądz proboszcz Edward Napierała. W krótkim wystąpieniu pochwalił obecną działalność szkoły. Następnie złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
Ostatnim z punktów programu był występ orkiestry dętej im. A. Janiszewskiego przy Państwowej Szkole Muzycznej w Zbąszyniu, pod dyrekcją pana Kazimierza Kostyry. Orkiestra wykonała znane wszystkim kolędy oraz wiązankę melodii biesiadnych.

Całemu spotkaniu towarzyszyła bardzo miła, świąteczna atmosfera. Przy kawie i cieście upieczonym przez pracowników szkoły oraz wspólnym kolędowaniu cała społeczność spędziła bardzo miło niedzielne popołudnie.