Piątek 19 Kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Polsko-niemiecka wymiana uczniów

Polsko-niemiecka wymiana uczniów PDF Drukuj Email

W dniach 5-10.05.2014r.odbyła się 9 wymiana uczniów z partnerskich szkół: Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych i Szkoły w Neuruppin.
Uczniowie przez 6 dni przebywali w Podmoklach. Dzięki gościnności rodziców naszych uczniów mieszkali w ich domach.
Pierwszego dnia po powitaniu gości w szkole i zjedzeniu wspólnego posiłku odbyło się spotkanie organizacyjne na którym poznaliśmy się nawzajem, następnie został omówiony program wymiany na cały tydzień.

Uczniowie kl. IV-V (biorący udział w tegorocznej wymianie oraz uczniowie z Niemiec otrzymali sfinansowane w ramach projektu teczki, długopisy pendrivy  oraz koszulki z nazwą projektu i logotypami instytucji finansującej projekt.
Po obiedzie goście zostali poproszeni do domów naszych uczniów w których mieszkali. Po południu odbyła się wspólna wycieczka do Rezerwatu Przyrody Laski, gdzie wspólnie bawiliśmy się przy grilu w gry zespołowe i integracyjne.

We wtorek uczestnicy projektu pojechali na wycieczkę do Wrocławia. We Wrocławiu zwiedzili Rynek i ciekawe zakątki miasta. Następnym punktem programu było zwiedzanie Humanitarium.  Dzieci poznawały tam tajniki nauki, wykonywały eksperymenty, poznawały prawa fizyki, chemii. Kolejnym miejscem, które zobaczyły to Park Japoński i fontanna multimedialna. Pełne wrażeń zachwycone urokami Wrocławia wróciły  wieczorem do domu.

W środę dzieci zwiedziły Izbę Pamięci i Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych, a następnie malowały Podmoklańskie Pejzaże.

Po obiedzie dzieci uczestniczyły w warsztatach naukowych "Mały Odkrywca na karuzeli" gdzie wykonywały prace w grupach. Uczniowie tworzyli wspaniałe makiety ulic swoich miejscowości m.in. Podmokli Małych, Podmokli Wielkich, Babimostu i Neuruppin. Natomiast oprócz zdolności plastyczno-technicznych mogliśmy zaobserwować u dzieci wspaniały zmysł architekta oraz elektryka, ponieważ na wystawie możemy zauważyć palące się światełka w domach lub świecące latarnie na

ulicach, albo kręcące się śmigło wiatraka przy budynku szkoły dzięki odpowiednio połączonym przewodom elektrycznym z włącznikiem. To niesamowite jak bogata jest wyobraźnia dzieci.

Kolejny dzień to wycieczka do Zielonej Góry. Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na basenie, a następnie zwiedziły miasto: deptak oraz Palmiarnię.

Po obiedzie uczestnicy projektu brali udział w warsztatach fizycznych "Fizyk na placu zabaw", które były również przygotowaniem do wielkiego wydarzenia.
Piątek był szczególnym dniem programu wymiany uczniów: to Festiwal Nauki.

Po obiedzie dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych "Szparagowe Inspiracje".
W ostatni dzień wymiany uczniów odbyła się konferencja podsumowująca projekt.