Czwartek 25 Kwietnia 2024
Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Egzamin z Pierwszej Pomocy dla klas IV-VI

Egzamin z Pierwszej Pomocy dla klas IV-VI PDF Drukuj Email
W naszej szkole 10.04.2014r. odbył się egzamin praktyczny dla klas IV - VI z umiejętności pozwalających na udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszych podopiecznych egzaminowała pielęgniarka p. Teresa Lemiesz wraz z p. Weroniką Kandulską.
Uczniowie losowali jedną z karteczek na których opisane było zdarzenie i natychmiast musieli przystąpić do udzielenia pierwszej pomocy mając do dyspozycji apteczkę. Nasi wychowankowie musieli m.in. opatrzyć krwawiącą raną, pomóc koledze, który zemdlał na apelu szkolnym lub osobie nieprzytomnej, która nie oddycha itp.
Stresu było co niemiara, ale egzamin ogólnie wypadł pozytywnie.
Aż trudno sobie wyobrazić, że co drugi Polak nie zna zasad udzielania pierwszej pomocy!
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, dlatego tak duży nacisk kładziemy na edukację naszych uczniów, aby prawidłowo udzielali pierwszej pomocy . Wszyscy powinniśmy umieć udzielić pierwszej pomocy bez względu na to, czy jesteśmy zobowiązani do zdobycia takich umiejętności, czy robimy to tylko dla siebie i swojej rodziny, ponieważ każdy będący świadkiem wypadku jest zobligowany do udzielenia pierwszej pomocy.
Większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia, ale zdarza się też, że szybka reakcja decyduje o życiu lub śmierci. Tego, jak radzić sobie w trudnych chwilach kształtujemy w naszych uczniach już od I klasy, aby w momencie zdarzenia podejmować odpowiednie kroki automatycznie.