Sobota 20 Kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci z Gminy Babimost

Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci z Gminy Babimost PDF Drukuj Email

Fundacja Ronalda McDonalda zaprasza dzieci na profilaktyczne badania USG w Podmoklach Małych

W dniach 12,13,14 czerwca Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Podmoklach Małych badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.
Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze.
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale.
Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.
Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 683512152, w godz 8,00-15,00. Zapisy będą przyjmowane  5,6,7 czerwca 2013r i decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.
Liczba miejsc jest ograniczona. O wcześniejszym zakończeniu zapisów poinformujemy na stronie Fundacji oraz na FB. Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na boisku przy szkole w Podmoklach Małych. Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.
Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało już blisko 30 000 dzieci.