Czwartek 25 Kwietnia 2024
Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Klub Młodego Odkrywcy- Podmoklańscy odkrywcy

Klub Młodego Odkrywcy- Podmoklańscy odkrywcy PDF Drukuj Email

Klub Młodego Odkrywcy to program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Pod okiem opiekuna klubowicze samodzielnie wykonują eksperymenty i doświadczenia oraz przeprowadzają badania w terenie. Taka forma zajęć rozbudza ciekawość młodzieży, inspiruje do rozwijania zainteresowań i samodzielnego zdobywania wiedzy. Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej sieci KMO pod patronatem Centrum Nauki Kopernik.
Klub Młodego Odkrywcy to miejsce, gdzie każdy może zostać badaczem. Nie oceniamy stanu wiedzy, nie stawiamy ocen. Tu nikt nie popełnia błędu. Bawimy się i zachęcamy do weryfikowania własnych hipotez.
W Klubach nie dajemy gotowych rozwiązań. Na własną rękę i zgodnie z własnymi zainteresowaniami klubowicze wraz z opiekunem p. Moniki Stein szukają odpowiedzi na naukowe pytania. Kluby to przestrzeń dla eksperymentowania, konstruowania, dyskutowania i odkrywania świata na własną rękę.
Zagadnienia naukowe przestają być problemem ukrytym za wzorami z podręczników, a stają się żywymi kwestiami, które można zaatakować, zgłębić i pojąć.
Spotkania klubów odbywają się poza lekcjami szkolnymi, popołudniami lub np. w soboty. Każde z nich jest przygotowane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i materiałowo-technicznym przez prowadzącego, z pomocą klubowiczów.
Kluby Młodego Odkrywcy operują najprostszymi materiałami - łatwo dostępnymi, tanimi, z odzysku. Nasze eksperymenty nie wymagają drogiego i specjalistycznego sprzętu. Klubowicze mają więc szansę powtórzenia eksperymentu w domu, na podwórku czy wśród swoich przyjaciół.
27 kwietnia 2013r. odbędą się w naszej szkole warsztaty prowadzone przez trenerów Centrum Nauki Kopernik dla nauczycieli kilku szkół. Podczas szkolenia nauczyciele zostaną zapoznani z ideą Ruchu Naukowego, formami pracy z dziećmi. Warsztaty będą miały charakter praktyczny.