Piątek 26 Kwietnia 2024
Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Program: Szkoła z klasą 2.0

Program: Szkoła z klasą 2.0 PDF Drukuj Email

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Szkoły klasą 2.0”. Rozpoczęcie naszej działalności zostało zapoczątkowane spotkaniem otwierającym pt. „Wdrażamy nowe technologie w naszej szkole”. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor szkoły– p. Elżbieta Ryczek, koordynator programu– Weronika Kandulska, nauczyciele biorący udział w programie – Ewa Kuc oraz Ewa Kuczyńska oraz uczniowie.
Na spotkaniu ustalono, że głównym celem udziału szkoły w programie jest unowocześnienie procesu dydaktycznego poprzez wykorzystanie nowych technologii informacyjno– komunikacyjnej przez nauczycieli. W ten sposób lekcje staną się bardziej interesujące.
Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, a każda z nich utworzyła odpowiednio blog pod nadzorem opiekuna m.in.:
- Matematyka z TIK (p. Ewa Kuc),
- Technika z TIK (p. Weronika Kandulska),
- J. angielski z TIK (p. Ewa Kuczyńska).
Są one miejscem dla uczniów, przeznaczonym głównie na opisy działań: lekcji, debat, ćwiczeń, zadań, projektów, a także na zamieszczanie materiałów edukacyjnych i spostrzeżeń związanych z udziałem szkoły w programie.
W listopadzie odbyła się debata szkolna podczas, której zostały wypracowane punkty kodeksu. Kodeks 2.0 jest zestawem reguł zatwierdzonych przez Radę Pedagogiczną, które porządkują obecne zamieszanie z nowymi technologiami. Wyjaśnia jak komputer, Internet, komórka itp.– wspaniałe w zabawie i komunikacji– mogą pomóc mądrej edukacji, a nie tylko dostarczać prostych pomocy, gotowców i ściąg, które zastępują własną twórczość i rozleniwiają umysły.
Podczas realizacji poszczególnych punktów programu będziemy podejmować na pewno szereg zadań im towarzyszących wykorzystujących ustalone zasady Kodeksu 2.0, które zostaną opisane w sprawozdaniach i zaprezentowane podczas Szkolnego Festiwalu na koniec roku szkolnego.
Wszystkim uczestnikom programu życzymy powodzenia, zapału i satysfakcji z udziału w szerzeniu TIK.
Poniżej znajduje się adres strony internetowej na której można śledzić szczegółowo działania naszej szkoły w programie:
www.szkolazklasa20.pl