Piątek 19 Kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Program: Śniadanie daje moc

Program: Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 8 listopada 2012r  za sprawą Partnerstwa dla Zdrowia odbyła się, w szkołach podstawowych, ogólnopolska akcja edukacyjna pod hasłem: „Śniadanie daje moc”. Nasza szkoła również przystąpiła do tego programu. Tego dnia dzieci z klas 1 – 3 z nauczycielami przygotowali i zjedli wspólne śniadanie w szkole. Akcja objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. W całej Polsce w programie wzięło udział ponad 2200 szkół.
Do akcji przyłączyli się uczniowie klasy I, II i III naszej szkoły   wraz z wychowawczyniami: Haliną Świtała, Gabrielą Świerkowską i Małgorzatą Radną. Koordynatorem programu w szkole była Pani Monika Stein. Uczniowie zorganizowali wspólny poranny posiłek po to, by zachęcić wszystkich do większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Zjedzenie śniadania szczególnie dla najmłodszych ma bardzo duże znaczenie, ale wciąż jeszcze pośpiech lub zaniedbanie sprawia, że dzieci go nie jedzą. Ławki w klasie zamieniły się w obficie zaopatrzone stoły z kolorowymi kanapkami, owocami i warzywami oraz sałatkami i surówkami. Zanim rozpoczęła się konsumpcja smakołyków dzieciaki przypomniały zasady zdrowego odżywiania się w formie przedstawienia teatralnego. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze hasło dotyczące zdrowego śniadania. A potem dzieci ruszyły do stołów. Była to świetna zabawa propagująca wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe.
Dyrektor Elżbieta Ryczek życzyła dzieciom smacznego oraz zachęcała ich do codziennego śniadania.