Piątek 19 Kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów

Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów PDF Drukuj Email

Nasz szkoła została zakwalifikowana do  projektu pt. „Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów” organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Projekt jest skierowany do małych, lubuskich szkół podstawowych, które zgłaszając się wyraziły potrzebę zwiększenia efektywności jazdy praktycznej poprzez prawidłowe zachowanie się na drodze oraz wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego wśród młodych rowerzystów, a także wskazanie skutecznych metod pracy nauczycielowi wychowania komunikacyjnego. Projekt obejmował trzy tygodnie wytężonej pracy uczniów pod nadzorem nauczyciela p. Weroniki Kandulskiej w zakresie jazdy po torze przeszkód w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz kształtowaniu wiedzy teoretycznej.
Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę 6.10.2012r., na którym wskazano odpowiednie metody pracy oraz rozpoczęto ćwiczenia poprawnej jazdy na rowerze jak i teorii z zakresu ruchu drogowego. Następnie organizatorzy zaplanowali spotkanie za trzy tygodnie by sprawdzić efekty naszej pracy.
Podsumowanie projektu odbyło się w sobotę 27.10.2012r. - organizatorzy byli pod wrażeniem postępów naszych uczniów. Młodzi rowerzyści radzili sobie w Miasteczku Ruchu Drogowego i torze przeszkód już znacznie lepiej, a zasługą tego było wyłącznie zaangażowanie i wytężona praca uczniów wraz z opiekunem, które dały efekt dzięki cennym wskazówkom oraz otrzymanym materiałom od organizatorów projektu.
Bardzo miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników projektu był prezent– niespodzianka, NOWY ROWER, który został przekazany z rąk Dyrektora Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży z Zielonej Góry dla naszej szkoły.
Jest to kolejny krok naprzód naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a powyższy sukces będzie motywacją to dalszej pracy.