Piątek 19 Kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

- Strona główna arrow Aktualności i ogłoszenia arrow Ferie 2012 w Podmoklach Małych

Ferie 2012 w Podmoklach Małych PDF Drukuj Email

W tym roku ferie zimowe wypadły późno bo w dwóch ostatnich tygodniach lutego. Uczniowie naszej szkoły mieli wiele atrakcji, które pozwoliły im miło spędzić ferie.
Zajęcia i atrakcje były współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście. Dzieci wyjeżdżały na basen do Sulechowa, do teatru i kina do Zielonej Góry. W szkole głównym tematem zajęć była profilaktyka właściwego zachowania w różnych sytuacjach , zajęcia plastyczne oraz sportowe.
W trakcie ferii w szkole realizowany był również program przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Regionu „Przyjaźni Podmoklom”. Program „Pożyteczne ferie 2012” był współfinansowany przez Fundację Wspomagania Wsi. W trakcie dwutygodniowego programu dzieci opracowywały informację o wiosce Podmokle Małe w tematach: historia, ludzie, atrakcje, tradycje, które zostały umieszczone w ogólnopolskim atlasie wsi. Odbyły się spotkania z przedstawicielami organizacji działającymi na terenie wioski. W spotkaniu udział wzięli p. Katarzyna Rychła- sołtys, p. Grażyna Trocholepsza- przewodnicząca KGW, p. Zofia Janeczek- kierownik zespołu Wiwat, p. Marcin Janeczek- prezes OSP, p. Sylwester Błoch- w-ce prezes Stowarzyszenia „Przyjaźni Podmoklom”. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o historii, ludziach i tradycjach, które następnie wykorzystały przy opracowywaniu informacji o wiosce. Oprócz pracy dzieci miały również wiele atrakcji: wyjazd na basen do Sulechowa, do kina w Zielonej Górze, ciekawe zajęcia plastyczne i artystyczne finansowane przez Fundację Wspomagania Wsi.
Informacje o najpiękniejszej wsi województwa lubuskiego w roku 2011 znajdziesz na stronie